MYŚLI ZEBRANE

Potrzebowałam uporządkować myśli. 

Pomyślałam sobie, że zrobię to we współpracy ze znaną, teorią poznawczą, zapoczątkowaną przez Aarona Becka. No bo w końcu jest skuteczna, realna i pozwala nam na uświadomienie sobie naszych automatycznych myśli, a co z tym idzie pojawiających się uczuć i zachowań.

Najprościej można to wytłumaczyć tak: myśląc- czuję, przeżywam, i w konsekwencji w jakiś sposób zachowuję się. Nasze myśli mają wpływ na nasze emocje i zachowania. 

Utrwalone stereotypy i przekonania wywierają istotny wpływ na nasze emocje i zachowania i odwrotnie, stany emocjonalne często uruchamiają specyficzne myśli i przekonania, a wykonane działania mogą uruchomić specyficzne myśli i wspomnienia.

„Myśli zebrane” to próba porządkowania spostrzeżeń, towarzyszących im emocji i wyjaśnień w teorii, ale też w życiu codziennym. Chciałabym też „oswoić” temat psychoterapii czy pomocy psychologicznej, jako coś, co jest zupełnie ludzkie, naturalne i przyjazne człowiekowi.

Każdy z nas ma miliardy myśli różnych. Wiele z nich nie pozwala nam funkcjonować, tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Powodują niepokój, ból, żal, zazdrość. Jednym słowem wpływają destrukcyjne na nasze zachowanie, a tym samym podejmowane przez nas działania i decyzje.

Kto z nas nie miał momentu kiedy mówił: Nie ogarniam! Nie dam rady! Szczególnie teraz, kiedy, kiedy w jednym pokoju uczy się jedno dziecko, w kuchni pracuje mąż, a w łazience siedzę ja, która próbuje wszystko OGARNĄĆ.

Chcę nam pomóc zrobić porządek z myślami, taki wiosenny porządek w głowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *